Bugun...


VELİ BAYSÜLEN

facebook-paylas
İKTİDAR YAPACAĞINI YAPIYOR DA, MUHALEFET NE YAPIYOR ?
Tarih: 05-11-2019 12:09:00 Güncelleme: 05-11-2019 12:09:00


Doğu ve Güneydoğuda yüksek oylarla seçilmiş belediye başkanları bir bir görevden alınıp, yerlerine kayyum atanıyor. İstanbul Haydarpaşa ve Sirkeci Garlarının bazı bölümleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi devre dışı bırakılarak, bir belediye çalışanının yönetim kurulu başkanı olduğu paravan şirkete veriliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sahibi olduğu Medipolitan Sağlık ve Eğitim Hizmetleri’ne 220 milyon 600 bin TL’lik yatırım teşviki veriliyor. İstanbul Boğazının imar yetkisi Büyükşehir Belediyesinde alınıp, kayyum uygulamasının yeni yöntemi olarak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde oluşturulan bir kurula veriliyor. Milli Eğitim Bakanlığının, uygulamaya koyduğu değerler eğitimi öğretmenlerini, belirleme yetkisi Diyanet İşleri Başkanlığına veriliyor. Tarım ülkesi Türkiye'de çiftçiyi korumak ve desteklemek üzere, kurulmuş olan, Toprak Mahsulleri Ofisine, sıfır gümrük vergisi ile sınırsız tarım ürünü ithal yetkisi verilerek, Türkiye tarımının ölüm fermanı uygulanmaya konuyor. Temel tüketim ürünlerinin fiyatları yıl içinde, asgari yüzde 50-60 arttığı halde, Milyonlarca emekli ile çalışanın yılbaşında alacağı maaş zammın da esas alınacak, TÜFE rakam oyunları ile yıllık bazda, yüzde 8.55 olarak açıklanıyor. Maaşları düşük oranlarla artırmak için, TÜFE düşük açıklanırken, yılbaşında vergi ve harçlara yapılacak artış oranlarında esas alınan ve heryıl Ekim ayı sonunda açıklanan, yaniden değerleme oranı, yüzde 22.58 olarak açıklanıyor. Halkı parti kongresine davet etmek için, İstanbul'da bildiri dağıtmak isteyen milletvekilleri polis tarafından çembere alınıyor ve halkla buluşmaları engelleniyor. Görevden alınıp, tutuklanan Belediye Başkanlarına, cezaevi ring arabasında, elleri kelepçeli olarak, molasız 10 saat yolculuk yaptırılıyor. Tüm bunları,

AKP ile MHP'nin oluşturduğu yerli ve milli iktidar yapıyor.

Peki iktidar, bunları yaparken, muhalefet ne yapıyor derseniz?
Ne yapacak, HDP yoksayıldığı için tüm bunları dile getirse de görülmüyor. Diğerleri, CHP ve İYİ Parti ise milli hassasiyetlerle, iktidar blok'una yedeklendikleri için, bu konular, onları çok fazla ilgilendirmiyor. İktidarın oyun içinde oyun oynayarak, yaptığı sınırlı Suriye harekatını muhalefeti dağıtmak ve kaybettiği seçmen desteğini geri kazanmak için yaptığını görememe körlüğü yaşıyorlar. Suriye'ye sürülen, cihatçı çetelerin yaptıkları provokasyonları görmezden geliyorlar ve bizim teskereye destek vermemiz doğru, saha da güzel şeyler oluyor diyerek, orada faaliyette bulunan, sivil toplum adı altındaki, dinci yapılanmalara övgüler düzmekle meşguller. Onlar Trump'ın mektubuna takılı dururken, iktidar mektubu çöpe attık, cevabımızı sahada verdik diye hamaset yapmak suretiyle, mektubu kendi lehinde kullanmaya çalışıyor.

Tüm bunlar yaşanırken, ülkeyi yöneten, AKP- MHP blok'u ne olursa olsun iki konuda hiç şaşmıyor. Bunlardan biri ne olursa olsun, yandaşa rant sağlayacak düzenlemeleri hayata geçirmek. Diğeri ise muhalefeti milli hassasiyetlerle meşgul ederek, ülkeyi adım adım islam cumhuriyetine götürmek.Bu yazı 788 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

DİGİTAL GAZETEMİZİ BEĞENİYORMUSUNUZ?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI