Bugun...


M.HALİL BÜYÜKIŞIKLAR

facebook-paylas
ANORMAL NORMAL Mİ? NORMAL ANORMAL Mİ?
Tarih: 21-11-2020 04:08:00 Güncelleme: 21-11-2020 04:08:00


Teknoloji her geçen gün hayatımızı kolaylaştırıyor. Pekiyi bu kolaylaştırmanın sonu nereye varacak. Mesela eskiden emek, zaman ve güç harcayarak elde edebildiklerimizi şimdi oturduğumuz yerden şıp diye çözebiliyoruz. Telefon, elektrik, su, doğalgaz, bankacılık gibi ödemelerimizi evimizde keyif yaparken sadece 2 parmağımız ile yapıyoruz. Çok uzakta yaşayan bir yakınımız ile kameralı veya görüntülü konuşabiliyoruz. Hiç yerimizden kalkamadan akıllı ev sistemleri ile ısıtma, soğutma, güvenlik vb. sistemleri açıp kapatabiliyoruz. Hatta çok yakında otomobiller şoförsüz, iletişim hologram, fabrikalar insansız olacak. Nasıl mı? Bana göre yeni bir çağ 5G teknolojisi ile başladı bile. Bunlar sizce normal mi yoksa anormal mi?

Bu teknoloji ve hızı hayatımıza yeni neler getirdi. İlk başladığında kanser arttı. Kronik baş ağrıları giderek yaygınlaştı. Sonra zamanla eklem ve romatizma ağrılarımız. Daha sonra çocuklarımız asosyal yaratıklara dönüştü. Şimdi ise hepimiz yarı açık cezaevi hayatı sürüyoruz. Bu duruma yetkililer YENİ NORMAL diyorlar. Ben katılmıyorum. Bence giderek yeni ANORMALLEŞİYORUZ.

Wuhan ismini duyunca hepimizin son bir yıldır tüyleri diken diken oluyor. Sanki her şeyin sorumlusu bu şehir ve burada yaşayanlar gibi geliyor. Biraz mantık yürütelim. Mesela ilk virüs Wuhan’da çıktığında televizyonlarda sokaklarda ölen, acı çekerek ölen bir sürü görüntü yayınlandı. Şimdi ise Çin’de ve Wuhan’da neredeyse maske takan bile yok. Ayrıca maskenin bir işe yarayıp yaramadığı ayrı bir tartışma konusu. Neden Wuhan sizce? Yarasa çorbası dediler işin içinden çıktılar. Bu insanlar yüzyıllardır aynı beslenmeyi sürdürüyorlar. Neden şimdi? Mesela bizde kokoreç, sakatat vb. bir sürü farklı gıda tüketiyoruz. Her ülkede farklı beslenme alışkanlıkları var.

Wuhan Dünya’da 5G teknolojisinin ilk faaliyete alındığı şehir. Bunu duymuş muydunuz? Ülkemizde bir dönem baz istasyonlarından kansere yakalanıp kısa sürede vefat edenleri hatırlayanlar vardır. Kesin bilmiyoruz ama mesela benim rahmetli amcamın evinin yakınana komşusu tarafından kira için kurdurulan baz istasyonundan sonra vefat ettiği konusunda ciddi iddialar oldu. Hatta komşu ile amcamın oğulları arasında ciddi sorunlar yaşandı. 5G işte bu teknolojilerden çok daha hızlı ve çok daha güçlü bir kablosuz haberleşme sistemi. Teknolojiyi pazarlamaya çalışanlar canlılarda bir etkisi olmadığını iddia

ediyorlar. Lakin bir teknik eleman olarak manyetik dalga boyunun geçtiği her iletken ve yarıiletkenin kimyasal yapısında bir reaksiyon gösterebileceğini bununda maddenin moleküler düzenini değiştirme ihtimalinin olduğunu biliyorum. Bu konular da çok daha bilgili bilim insanlarının bence şahsi ekonomik çıkarlarını bir kenara bırakarak açıkça her bilgiyi topluma aktarmaları çok önemli. Zira bu yeni teknolojik gelişmeler bizleri ve bilim insanlarının da içinde bulunduğu bu güzel Dünyamızı sürekli kemiren bir kanser haline dönüşmüştür. Çocuklarımıza bir gelecek bırakamıyoruz. Gün geçtikçe yaşanmaz ve yok olmaya başlayan bir doğa bırakıyoruz. Hem de günlük çıkar ve menfaatlerimiz için yapıyoruz. Teknoloji dostlar işte hepimizin çok hoşuna giden teknoloji bizim ya normal anormalimiz ya da anormal normalimiz olmaya hızla devam ediyor. Hepinize daha az teknolojik sorunlara maruz kaldığınız sağlıklı, mutlu bir Dünya diliyorum.Bu yazı 981 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

DİGİTAL GAZETEMİZİ BEĞENİYORMUSUNUZ?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI