Bugun...İYİ PARTİ DEN AZERBAYCANA DESTEK

İYİ Parti Bursa İl Teşkilatı, Azerbaycan bayraklarıyla donatılan araçlarla Karabağ’a destek konvoyu düzenledi. Konvoyun son durağı olan Kent Meydanı'nda konuşan İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, “Ateşkes, Karabağ’ın esaretinin devamı demektir ve asla kabul edilemez” dedi.

facebook-paylas
Güncelleme: 12-10-2020 14:46:10 Tarih: 12-10-2020 05:04

İYİ PARTİ DEN AZERBAYCANA DESTEK

BURSADA HABER 16

Azerbaycan ile yaptığı ateşkesi bir kez daha ihlal eden Ermenistan’a tepkiler sürüyor. İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı Azerbaycan bayraklarıyla donatılan araçlarla Karabağ’a destek için  konvoy düzenledi.

Kent Meydanı’nda basın açıklaması yapan İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, "Savaş sırasında askeri alandan kaçan ve sivil halkı hedef alarak soykırımcı yüzünü bir kez daha gösteren Ermenistan saldırganlığı, Türk düşmanlığı üzerine kurgulanmış ve iflah olmaz bir tarihsel alışkanlıktır.” dedi.

Azerbaycan bayraklarıyla nokta mitingine dönüşen açıklamada İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, şunları söyledi;

 “Can Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ Bölgesi’nin 1992 yılından beri tam 28 yıldır, Ermenistan’ın işgali altında olması, Türk Dünyası adına yürekleri dağlayan bir acı gerçek olarak karşımızda duruyordu. Ve yıllar sonra ilk kez Karabağ’ın azatlığa kavuşturulmasıyla ilgili bir fırsat doğmuştu. Azerbaycan Ordusu’nun belli başlı yerleşim bölgelerini bir bir geri almaya başlamasıyla birlikte, muhtemel bir Karabağ zaferini kutlama hazırlığı yapıyorduk ki, emperyalist oyunlar yine devreye girdi. Buradan yüksek sesle haykırıyoruz; Can Azerbaycan’a dayatılan ateşkes, Karabağ zulmünün devam etmesini arzu edenlerin başvurduğu, kelimenin tam anlamıyla bir barış aldatmacasıdır.

"AZERBAYCAN VE TÜRKİYE BU OYUNA DÜŞMEMELİDİR"

Çünkü gerçek barış, ancak ve ancak Azerbaycan’a ait bir Türk toprağı olan Karabağ’ın, özgürlüğüne kavuşturulmasıyla mümkün olacaktır. Dağlık Karabağ Bölgesi’nde Ermenistan’ın haksız ilhakı devam ettiği sürece herhangi bir barış ve istikrardan asla söz edilemez. Azerbaycan’daki kardeşlerimizin yaşadığı acılar, hüzünler ve yürek yangınlarını dindirmenin tek yolu vardır ki, o da Karabağ’ın azatlığıdır. Bizler, “İki Devlet Bir Millet” olarak gördüğümüz Azerbaycan’daki kardeşlerimizin dertleriyle dertlenen bir ülkenin, milli ve manevi değerlerine sahip evlatlarıyız. Bilinmelidir ki; ateşkes, Karabağ’ın tutsaklığının devamı için öngörülmüş oyun içinde oyundur ve Ermenistan’ın saldırganlığını asla durdurmayacaktır. Savaş sırasında askeri alandan kaçan ve sivil halkı hedef alarak soykırımcı yüzünü bir kez daha gösteren Ermenistan saldırganlığı, Türk düşmanlığı üzerine kurgulanmış ve iflah olmaz bir tarihsel alışkanlıktır. Bu gerçek geçmişte de böyledir, bugün de böyledir. Karabağ işgali de, gerçekte, emperyalizmin insanları birbirlerine kırdırma politikalarının ürünüdür ve Ermenistan Yönetimi’nin de bu oyuna bile, isteye gelmesidir.

 "BUNUN ADI TÜRK DÜŞMANLIĞIDIR"

Özetle Can Azerbaycan’a yapılan saldırılar, toprak işgalinin de ötesinde, aslında Türk düşmanlığına dayanan ve egemen güçlerce devamlı kışkırtılan çirkin politikaların bir uzantısıdır. Yakın geçmişte binlerce kardeşimizin katledilmesinin ve Azerbaycan topraklarının neredeyse beşte birinin işgal altında olmasının sebebi de budur. Gerçek çözüm ancak Karabağ’ın yeniden hürriyetine kavuşturulması ve Karabağlıların, yerlerine yurtlarına geri dönmelerinin sağlanmasıyla gelecektir. Büyük Türk Dünyası’nın birlik beraberlik içinde olması ve dayanışma içinde bulunması ise daha başka acıların, kederlerin yaşanmasının önüne geçecektir.”

ORMAN YANGINLARINA TEPKİ

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, Azerbaycan’a destek sonrası Hatay’da yaşanan orman yangınlarına da dikkat çekti. Türkoğlu, “yalnızca ormanı değil, cayır cayır memleketi yakan PKK’lılara, yandaşlarına, kucaklayanlarına, açılımcılarına, bugüne kadar hayatta kalmalarına müsaade edenlere lanet olsun. Ben bir devlet istiyorum ki, memleketin her tarafı çayır çayır yanarken,  milletin facebooklarda ne paylaştığını değil, teröristleri takip edeceksin. Teröriste nefes aldırmayacaksın. Ormanının da koruyacaksın vatandaşını da koruyacaksın. İçişleri Bakanına sEsleniyorum. Bu ormanları yakan teröristleri tek tek yakalayacaksın yüce türk mahkemesinin önüne bir an önce getireceksin.” dedi.
Kaynak: BURSADA HABER 16

Editör: TURAN TURAN

Bu haber 1327 defa okunmuştur.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

DİGİTAL GAZETEMİZİ BEĞENİYORMUSUNUZ?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI