Bugun...DOĞRU PARTİ VE DİĞERLERİ

29 Ekim 2020’de Cumhuriyetimizin 97. Yılını kutlayacağız. Daha doğrusu 2002’den önceki 79 yılı “Zulüm Dönemi” olarak niteleyen ve Anayasa Mahkemesi kararıyla “sabıkalı” ilan edilen AKP ile ortakları Bahçeli ve Perinçek’in, Cumhuriyet’e olan düşmanlıklarının izin verdiği kadarıyla kutlamaya çalışacağız!

facebook-paylas
Tarih: 30-10-2020 05:02

DOĞRU PARTİ VE DİĞERLERİ

BURSADA HABER 16

HABER/BURSA HALKTV

DOĞRU PARTİ VE DİĞERLERİ

29 Ekim 2020’de Cumhuriyetimizin 97. Yılını kutlayacağız.

Daha doğrusu 2002’den önceki 79 yılı “Zulüm Dönemi” olarak niteleyen ve Anayasa Mahkemesi kararıyla “sabıkalı” ilan edilen AKP ile ortakları Bahçeli ve Perinçek’in, Cumhuriyet’e olan düşmanlıklarının izin verdiği kadarıyla kutlamaya çalışacağız!

97 yılın sonunda, “CB Hükümet Sistemi” denen ucube “Tek Adam” sistemi sayesinde, demokrasimizi özgürlüklerimizi, kaybetme noktasına geldik.
Bu noktada mevcut partilerimizi değerlendirelim ve DOĞRU Parti olarak ne durumdayız, beraberce irdeleyelim istedik. Hadi buyrun;

Sabıkalı AKP;
“Yağmur olsa, Saray’dan başka yere yağmazlar” lafı tam da Bademlere göre!
Varsa yoksa kendileri ve paydaşları. Türk Milletindeki itibarını kaybettikçe, sapılmaması gereken yollara sapıyor AKP denen tek kişilik parti!
Millete yalan söylemeye devam ediyor. Utanmadan devletin gücünü kullanıp başka partilerden Belediye Başkanı transfer ediyor ve suç işliyor.
Ülkede mutfaklar yanıyor! Artık et yerine dert pişiyor tencerelerde.
Bir yılda dolar %34 değerlendi, biz fakirleştik! Elektriğe-doğalgaza %35’er oranında yıllık zam yapan Bademler, emekliye-memura “Siz aç kalın” diyerek %4+%4 zammı uygun gördüler.
AKP devrini tamamladı. Hesap verme dönemine girmek üzere. Artık AKP için söylenecek tek söz var; “Sakın dokunmayın, bırakın sarhoşu kendi yıkılsın…”

İYİ Parti;
“Tezekten terazinin dirhemi” deyişinde olduğu gibi, birbirlerini yemeğe başladılar. Kimin ne olduğu bizi ilgilendirmez ama, Genel Başkan Yardımcılarının, Milletvekillerinin birbirleri için söylediklerine bakınca hayret etmemek elde değil. Dediklerine göre kendi partilerinde bol miktarda CIA ve FETÖ ilişkili eleman varmış! Önümüzdeki günler çok şenlikli olacak.
Önce birliklerini sağlasınlar, birbirlerini suçlamaktan vazgeçsinler, yönlerini Saray’a mı Millet’e döndüreceklerine karar versinler, sıra hizmete gelecek!

CHP;
Pandemi olayını en dikkatli izleyen parti CHP’dir.
Önce, virüs bulaşmasın diye Genel Merkezi kapattılar. Şimdi İstanbul’daki çalışmaları durdurdular. Covit-19 salgını geçerse, Mustafa Kemal mi yoksa Atatürk mü diyeceklerine karar verdiklerinde, Laik Cumhuriyeti-Hukuk Devletini-Demokrasiyi-Özgürlüklerimizi korumanın yollarını arayacaklar.
Bu arada partide Faik Öztrak, TBMM de ise Özgür Özel nöbet tutacaklardır.

HDP;
Neredeyse tüm belediye başkanları, milletvekilleri, genel başkanları tutuklanan bu partinin şimdiki Genel Başkanı Arap asıllı Prof. Mithat Sancar, dünyanın en sakin ve uyumlu lideri seçildi. Tutuklamalarda sıra İl Başkan ve İl Yöneticilerine geldi. Sancar; “Durun telaşlanmayın, daha dışarda tutuklanacak çok HDP’li var diyerek, taraftarlarına itidal tavsiye ederken Süleyman Soylu’ya da
“elini çabuk tut kardeşim” diye mesaj gönderdi…

Değerli Okurlar;
DOĞRU Parti, bu partilerin hiçbirinin alternatifi değildir. Biz bunlara benzemeyiz. DOĞRU Parti, kokuşmuş, çöp olmuş, Türk Milletini siyasetten bezdirmiş mevcut siyasi sistemin tek alternatifidir.
Biz Türk Milletine özet olarak şu sözleri veriyoruz; (Programın tamamını cobanatesihareketi.com adlı sitemizden okuyabilirsiniz)
-DOĞRU Partideki tüm seçimler, üyelerin katılımı ile yapılacaktır.
-Parti içi seçimlere, Genel Merkez olarak müdahale edilmeyecektir.
-Genel Başkan ve Milletvekilleri iki kez seçilebilecektir.
-Genel Başkan en az 48.600 kişi tarafından seçilecektir.
-Partilere verilen Hazine Yardımları kaldırılacaktır.
-Siyaset pahalı ve paralı olmaktan çıkarılacaktır.
-Kimsenin maddi durumuna bakılmaksızın, eşit yarışma olanağı tanınacaktır.
-Çift Meclisli Parlamenter Demokratik düzene geçilecektir.
Şimdiki 600 MV yerine, 200 MV+100 Senatör seçilecektir.
-Devlette işlevini kaybetmiş tüm kurumlar, kaldırılacaktır.
-Devlet Planlama Teşkilatı yeniden kurulacaktır.
-Dışişleri Bakanlığında, Bakanlık dışından atanan Bademler çıkarılacaktır.
-Demokratik Parlamenter sisteme geçinceye “Anayasa-Siyasi Partiler Kanunu-Seçim Kanunu ve TBMM Tüzüğü Yeniden yapılana kadar” Cumhurbaşkanında olan yetkilerin tamamı, sorumlulara devredilecektir.
-Kuvvetler Ayrılığı ve Yargı Bağımsızlığı yeniden sağlanacaktır.
-AKP’nin kapattığı tüm denetim birimleri yeniden açılacaktır.
-Devr-i Sabık yaratılacak ve tüm para ve yetki hırsızlarından hukuk önünde hesap sorulacaktır.
-Diyanet İşleri ve TRT, “Anayasal Kurum” olmaktan çıkartılacaktır.
Bizim farkımız şudur;
DOĞRU Partililer bir şey olmak için değil, bir şeyler başarmak, siyasetin doğru ve ahlaklı kişiler tarafından da yapılabileceğini Türk Milletine gösterme için siyaset çalışacaklardır.

MHP’yi unuttuğumu zannetmeyin. O şimdi Saray’da rehin! Kendini kurtarırsa, kendi adayları ile yerel ve genel seçime katılmaya karar verirse, onu da yazarız.


Rifat Serdaroğlu
DOĞRU Parti Genel Başkanı
Kaynak: BURSADA HABER 16

Editör: TURAN TURAN

Bu haber 5463 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

DİGİTAL GAZETEMİZİ BEĞENİYORMUSUNUZ?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI